Náš kodex

Respekt k přírodě

Zvířata na prvním místě. Snažíme se vytvořit co nejpřirozenější prostředí pro každého našeho svěřence. Rack systémy, množírny, „kšeftařské“ chovy jsou na facku. Teraristika je koníček, kde se chovatel snaží co nejpřesněji napodobit přirozené prostředí chovaného zvířete, není to business, kde jsou přípustné 30% ztráty. To jak terátium vypadá, je obrazem vztahu chovatele s jeho obyvatelem. 

Správnost informací

Nejen na českém internetu je zvykem pořídit si zvíře a druhý den začít vytvářet obsah o jeho chovu. Informace, které takový zdroj vydává a pouští do oběhu jsou zavádějící, nepřesné a mnohdy nebezpečné.  Naší druhou zásadou, je proto podávat co nejpřesnější, nejkomplexnější a chovem ověřené informace. Pokud si nejsem jist správností, nepublikuji daný fakt. Nehrajeme tu totiž na prvenství, views, nebo něco tak zvráceného, jako internetovou slávu. Tento blog je spíše zápisníkem teraristy, který je otevřený pro cizí oči.

Nespěchat

Tenhle web je tvořen spíše jako nutné zlo. Všichni zúčastnění mají své povinnosti, závazky a v neposlední řadě chovy. Proto nebuďte naštvaní za pomalu přibývající obsah. Děláme co můžeme a ve volné chvíli se o to rádi podělíme. Poslední zásadou je tedy „Nepospíchat“. Teraristika je o meditaci, zenu, vnitřním klidu a naplnění. alespoň tak to cítíme. Na tlak na přidaný článek v ní není místo. Až bude nasbíráno tolik věmů, že to nepůjde jinak, napíšeme o tom.