Aphonopelma seemani

Pavouk Aphonopelma seemani
  1. Aphonopelma seemani je druh pozemního pavouka, který pochází z Mexika a Střední Ameriky. Následující informace jsou obecné pokyny pro chování tohoto druhu:
  2. Terárium:  Doporučuje se terárium o velikosti cca 30 x 30 x 30 cm pro jedince. Můžete použít substrát jako například rašelinu nebo kokosové vlákno. Dále je potřeba poskytnout úkryt, například kůru.
  3. Teplota: Optimální teplota pro Aphonopelma seemani se pohybuje mezi 25 – 28 °C.
  4. Vlhkost: Aphonopelma seemani nepotřebuje vysokou vlhkost. Stačí, když substrát mírně zvlhčíte jednou za týden.
  5. Krmivo: Aphonopelma seemani se živí hmyzem. Krmit můžete cvrčky, kobylkami apod. Dospělé jedince krmíme jednou týdně, mladší častěji.
  6. Chování: Aphonopelma seemani jsou obecně klidní a nenároční na chov, ikdyž nutno přiznat, že to umí být v celku plašani. Nejednou mi vystřelila z krabičky a dala se na zběsilý útěk. Po otevření terária, což často bere jako hrubé porušení obecného soužití, trvá doslova minuty, než je ochotna zkusit ulovit vhozeného cvrčka. Přesto se nesnaží postavit do obraného postoje nebo dokonce kousat. Pokud by ke kousnutí došlo, bylo by to spíše ze zbrklosti, než proto, že je to potvora.
  7. Substrát: Rašelina s kusy stavebních materiálů jako jsou kůry nebo kořeny.
  8. Opatrnost: I když jsou Aphonopelma seemani poměrně klidní, je důležité být opatrný při manipulaci s nimi. Jsou citlivé na vibrace, rušivé podněty… Prostě na ruku tenhle pavouk asi nepatří. A jasně, je to kus od kusu. Přes vše napsané bych je řadil mezi mírné. Toxicita by jako u většiny „NewWorld spiders“ neměla být významná. (Za NewWorld spiders jsou označováni američtí pavouci. Oproti australským, africkým nebo asijským pavoukům se vyznačují nižší toxicitou a často, ne-li bez výhradně schopností vyčesávat abdomenální chloupky.)

  9. Péče: Pravidelně kontrolujte stav terária, teplotu, vlhkost a zdraví pavouka. Kdyby něco, napište 🙂